AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Komunální volby 2014
KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014

Poděkování ODS/TOP09/NK

Email Tisk PDF

Pan Petr Boubín z ODS/TOP09/NK mě požádal o zveřejnění tohoto poděkování voličům:

Vážení přátelé, obyvatelé Kosmonos, Horních Stakor a Chaloupek,

rádi bychom Vám jménem svým i celé kandidátky TOP09 a ODS s podporou nezávislých, touto cestou poděkovali za Vaši přízeň, důvěru a podporu při komunálních volbách, které se nám od Vás dostalo.

Vaše podpora je pro nás závazkem na celé další 4 roky. Budeme se v souladu s naším programem snažit udělat vše, co bude v našich možnostech pro rozvoj Kosmonos, Horních Stakor a Chaloupek tak, aby se tyto staly lepším místem pro život. K tomuto budeme potřebovat i Vaše poznatky, se kterými se nám můžete kdykoliv svěřit.

Děkujeme za Vaši podporu a uděláme vše pro to, abychom Vaši důvěru měli i nadále.

Celý článek...
 

Poděkování Občanů pro Kosmonosy

Email Tisk PDF

Pan Milan Petráš z hnutí Občané pro Kosmonosy mě požádal o zveřejnění tohoto poděkování:

Chtěli bychom i touto cestou poděkovat všem spoluobčanům Kosmonos a Horních Stakor, kteří přišli k volebním urnám a dali svůj hlas kandidátce č. 4 - občanskému hnutí nezávislých Občané pro Kosmonosy. Výsledky voleb jasně ukázaly, že chcete změnu. Vážíme si vaší důvěry, která je pro nás závazkem na další období. I tentokrát se potvrdilo, že rozumní lidé, kteří chtějí změnu k lepšímu, upřednostňují osobní kontakt, naslouchání jejich přáním, nespokojenosti a požadavkům s následným řešením před anonymním osočováním, na plotech visícími bilbordy a některými megalomanskými, na první pohled nesplnitelnými volebními programy. K tomu, abychom prosadili naše priority, však nestačí pět získaných mandátů. V následujících dnech povedeme jednání se zvolenými zastupiteli některých dalších kandidujících subjektů. Budeme usilovat o nekonfliktní spolupráci a hledání společných průsečíků našich představ a zámyslů pro nastávající volební období ve prospěch a další rozvoj Kosmonos a Horních Stakor.

Celý článek...
 

Třetí pohled na výsledky voleb: Co by mohlo být dál? Na první pohled je jasno.

Email Tisk PDF

První pohled na rozdělení sil v Kosmonosích je po volbách jasný. Vzhledem k tomu, jak se minimálně lídři Občanů pro Kosmonosy a ANO 2011 vymezovali vůči starostovi (jeden tvrdil v novinách, že starosta krade, druhý byl neloajálním radním) nelze předpokládat, že by si pánové Masarčík a Müller skočili se starostou Vaňkem kolem krku. Ne, teď ještě ne. Teď to vypadá na jedenáctičlenou koalici OPK, ANO 2011 a ODS/TOP09/NK. Jak volby dopadly z pohledu mnohých špatně, tak dopadly z pohledu jiných dobře - první dva jmenované subjekty devítihlavou většinu nepostaví a chybějící hlas těžko dostanou od komunisty Svárovského nebo lidovce Blechy. Janečkův tříčlenný tým tak pro ně zůstává na první pohled přirozenou a jasnou volbou.

Celý článek...
 

Druhý pohled na výsledky voleb: TOP 20 „nejkřížkovanějších“ kandidátů (trocha statistiky)

Email Tisk PDF

volby krizkyV komunálních volbách se více než jinde projevuje oblíbenost jednotlivých kandidátů, a to tzv. křížkováním voličů (preferenční hlasy).  Podívejte se, kdo těch přímých nebo nepřímých křížků získal ve městě nejvíce.

První pohled na přehled svědčí o tom, že jméno Masarčík ve městě táhne. Do desítky s největším počtem preferenčních hlasů se totiž dostal i bratr pana lékárníka (do zastupitelstva se přesto nedostal). Vůbec - o dominanci Občanů pro město při letošních volbách svědčí i fakt, že v TOP 20 má dvanáct zástupců. Kromě tohoto sdružení se do dvacítky vešli jen zástupci ČSSD a ANO 2011. Post "nejoblíbenější kandidátky" získala na úkor favorizované ředitelky školky Jany Křížková dosavadní místostarostka Markéta Pekařová.  Šest nově zvolených zastupitelů se do dvacítky nevešlo vůbec (šedivě podbarvení jsou čerstvě zvolení zastupitelé). Berte to jen jako možná zajímavý statistický přehledů; chyba vyhrazena Smile

A ještě hlasy dalších zvolených zastupitelů:

Pavel Janeček ODS/TOP09/NK 305
Ivan Heršic ČSSD  298
Petr Boubín ODS/TOP09/NK 278
František Klouček ODS/TOP09/NK 271
Karel Blecha KDU-ČSL, SZ 260
Josef Svárovský KSČM  220

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

První pohled na výsledky voleb: Jak uspěly jednotlivé kandidující subjekty?

Email Tisk PDF

Přicházím s první várkou komentářů k výsledkům komunálních voleb v Kosmonosích a Horních Stakorách. Budu rád, když se o vaše názory podělíte i vy. Diskutujme slušně, každý má právo na názor a je normální (a jedině dobře), že každý může vidět volební výsledky jinou optikou. Nyní tedy sděluji svůj krátký pohled na věc já:

Velkým zklamáním pro mě je volební účast. Pouhých 46,09% ve volbách na radnici je opravdu slabé číslo. Před čtyřmi lety přišlo těsně přes 50% lidí, osobně jsem letos očekával zhruba 55%. Vždyť volíme lidi, kteří mají po čtyři další roky formovat naše město a někam nasměrovat jeho vývoj! Zvolili jsme si 9 staronových zastupitelů z 12 kandidujících. 14 mužů a 3 ženy. 15 lidí z Kosmonos a jen 2 z Horních Stakor. Věkový průměr našeho zastupitelstva je nyní 49,8 roku.

Celý článek...
 

Anonymní leták jako součást předvolební kampaně v Kosmonosích

Email Tisk PDF

Tento leták se objevil v pátek 10.10. odpoledne na zastávce u Transcentra a v chodbičce na poště. Jelikož se jedná o hezky napsané dílo, bylo by smutné, kdyby zapadlo ve smetišti dějin.

letak

 

V Kosmonosích je jasno: výsledky voleb a zvolení zastupitelé

Email Tisk PDF

Celkové výsledky voleb:

volby celkove vysledky

Přehled zastupitelů:

zastupitele 2014

zdroj: www.volby.cz

   

Představení kandidátky ODS/TOP09/NK

Email Tisk PDF

Naše kandidátní listina TOP 09 a ODS s nezávislými kandidáty je sestavena z osobností, kterým není lhostejné směřování města Kosmonosy a kteří chtějí pro Kosmonosy pracovat a udělat z něj ještě lepší město pro život. Pro spoustu obyvatel jsou Kosmonosy jen místem, kam se jezdí „vyspat“ po práci a volném čase stráveném jinde. Toto chceme změnit tak, aby se i Kosmonosy staly tím místem, kde lze příjemně trávit volný čas ať už aktivně či pasivně a které budou příjemným bydlením také pro seniory, tak rodiny s malými dětmi.

Naši kandidáti doposud v zastupitelstvu ani radě města nezasedali, proto chtějí do tohoto prostředí vstoupit s čistým štítem a bez předchozích vazeb a osobních antipatií. Naše kandidátní listina je sestavována z osobností, jejichž životní a pracovní zkušenosti, ať již z podnikání, školství či výkonu státní správy, jsou předpokladem jejich odbornosti a možnosti efektivně rozvíjet a konsolidovat město, městský úřad, školku či školu a veškerý městský majetek. Naším cílem je jednat se všemi osobami, které chtějí pro rozvoj města pracovat a mají také zájem nezištně posouvat město Kosmonosy dál a nepřešlapovat stále na místě, případně jen využívat svoji pozici k osobnímu prospěchu.

Naše hlavní programové body jsou:

- Vypracování strategického plánu rozvoje města

- Výrazné zlepšení spolupráce s Mladou Boleslaví

- Přátelský a profesionální úřad

- Získání dotací na investiční akce

- Ochrana krajinného rázu v okolí Chaloupek

- Bezpečnost a kamerový systém

- Odklonění tranzitní dopravy

- Přehledné zveřejňování veškerých smluv

- Informovanost občanů o dění ve městě a v psychiatrické léčebně

- Volnočasový areál v prostorách koupaliště

- Rozvoj a údržba dětských, seniorských a sportovních hřišť a cyklostezek

- Vyvážená a transparentní podpora kultury a sportu

- Citlivé zacházení s městskou zelení, chceme přerušit nastavené tempo kácení

- Vypracování projektové dokumentace pro cyklochodník a kanalizace do Horních Stakor

- Zpětné snížení daně z nemovitosti na úroveň platnou před 3 roky

Kompletní program našeho sdružení najdete na www.KosmonosyProZivot.cz

 

Za sdružení TOP09, ODS a NK. Mgr. Petr Boubín, kandidát do zastupitelstva města

(nabídku představit kandidující subjekt na těchto stránkách dostalo všech 6 lídrů)

 

Pohled na kosmonoské kandidátky ve 100 slovech: Koalice KDU-ČSL a Strana zelených

Email Tisk PDF

Jak to vidim ja.jpgJiž tradiční kosmonoská koalice lidovců a zelených oproti předchozím obdobím znatelně omládla – je dokonce druhým nejmladším subjektem ze šesti kandidujících. Lídr Karel Blecha sestavil s výraznou podporou místního patriota a dlouholetého zastupitele doktora Václava Petříčka kandidátku, která může nabídnout jak precizní spravování města, tak kandidáty, kteří chtějí měnit město k lepšímu rychleji, než jak to předvádí současné vedení radnice. Zkušený lídr v kombinaci s tvářemi, které jsou vesměs známé, a které dlouhodobě  prezentují své názory veřejnosti, zejména prostřednictvím tohoto webu. Uvidíme, zda koalicí sestavený volební program spolu s nabízenými tvářemi uspěje. Mají černozelení konečně našlápnuto ke dvěma či více mandátům?

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Výsledky ankety: koho byste chtěli za starostu?

Email Tisk PDF

anketa starosta 2014Zhruba 16 hodin (téměř totožný čas, po kterou budou otevřeny volební místnosti) jste mohli vybírat ze šestice lídrů kosmonoských kandidátek lídra, který by nejlépe zhmotnil vaše představy o dobrém starostovi.

Vašich dvacet hlasů vytvořilo výsledek, který vidíte vpravo. Dle zákonů je toto poslední předvolební anketa před pátečními a sobotními komunálními volbami na tomto webu.

Děkuji všem hlasujícím a přeji šťastnou ruku - a ať o víkendu vyhrají ti pro město nejlepší.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 


Strana 1 z 3

TOPlist

Archív


Kalendář

Detaily k pozvánkám jsou v rubrice Události a pozvánky.
 
 
facebook logoStaňme se přáteli na Facebooku. Stačí najít NAŠE KOSMONOSY a požádat o přátelství. Těším se na Vás!

 

 

 

Zpráva autorovi

Jméno:
Email:
Text zprávy:
Anti-spam dotaz: kolik je 1 + 2?

ODKAZY

Město Kosmonosy
Oficiální stránky města Kosmonosy.
Kosmonosy-kultura
Stránky Osvětové besedy a Muzejního spolku.
ZŠ Kosmonosy
Webové stránky ZŠ Kosmonosy.
MŠ Kosmonosy
Webové stránky kosmonoské školky.
SK Kosmonosy
Stránky Sportovního klubu Kosmonosy.
Mažoretky Pomněnky
Stránky mažoretek TJ Sokol.
Psychiatrická léčebna
Stránky Psychiatrické léčebny Kosmonosy.
SSK Cosmanos
Stránky Střeleckého klubu.
SDH Kosmonosy
Stránky dobrovolných hasičů Kosmonosy.
Kuželkářský klub Akuma
Stránky Kuželkářského klubu Akuma Kosmonosy.
ZO ČSCH Kosmonosy
Stránky kosmonoských chovatelů.
Knihovna Kosmonosy
Stránky kosmonoské knihovny.
Fonfusoviny
Co předcházelo zdejší rubrice Extra (aneb nejen městem živ je člověk).

Tato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.