AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Názory Pohled na plánované zpoplatnění parkování v Kosmonosích

Pohled na plánované zpoplatnění parkování v Kosmonosích

Email Tisk PDF

Zpoplatnit defakto všechny parkovací plochy v našem nevelkém městě a nevyřešit zároveň parkování pro občany města v jejich ulicích přinese velmi pravděpodobně jasný efekt: všichni se budou prvotně snažit najít místo k zaparkování v přilehlých ulicích a obytných zónách. A nelze se tomu divit, jsme tak naprogramovaní a když víme, že někde můžeme zaparkovat bez omezení (časového nebo finančního), snažíme se toho využít. Město tedy bude do pokladny dostávat z nových automatů nějaké drobné, ale lidi, kteří do města pravidelně dojíždí za prací, budou bloudit ulicemi a hledat volná místa před rodinnými domy a bytovkami. Jde tedy fakt jen o přivýdělek, jinak nevím, komu by tento záměr mohl pomoci.

Přitom by možná stačilo nabídnout alternativu. Nápad mám: udělejme z parkoviště před zahradnictvím pana Hypši plnohodnotné parkoviště, nastavme maximální dobu parkování na 24 hodin a nabídněme řidičům přijíždějícím do města toto parkoviště zdarma. Říkejme mu třeba záchytné. Vznikne tak alternativa pro ty, kteří sice do Kosmonos pravidelně jezdí, ale jsou ochotni zaparkovat na kraji města a do práce či kam dojít pěšky. Nebo třeba již brzy využít růžové sdílené kolo.

Zpoplatnění parkování (nejen nahoře u Hypši) bez protislužby pro občany považuji za krok špatným směrem. Ale věřím, že moudré hlavy to všechno dobře promyslely.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

parkomat

repro: Kosmonoský zpravodaj

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
P napsal(a) v Neděle, 25 Srpen 2019 18:24
Koukám, že to tu přeci jen asi někdo čte. Na parkovišti u Hypši se objevili 4 vraky a nad Dikem po dlouhé době žádný. Divná shoda náhod.
P napsal(a) v Sobota, 10 Srpen 2019 07:45
FB? Shocked Ughhh to snad ne, tuhle zablešenou hrůzu designovanou jen jako sklízeč osobnich dat používá aktivně jen ..... No, to je jedno. Parkování v daných lokalitách není problém. Vrak jsem v kosmonosich nezahlédl už dlouho. Tedy v tom slova smyslu.

Co se týká záchytného parkoviště, tak by to mohl bých docela dobrý nápad. Už teď spousta lidí po zkušenostech s aktivitou mp kolem servisniho centra parkuje v Boleslavi u obchoďáků a dojede do kanclu na elektrokoloběžce. Stejně tak to dělá dost lidí v česaně a i v centru mb se to začíná projevovat.

No ale i tak tu pánové uvažujeme nad řešením parkování, což ale není cílem návrhu, že Wink A co ten automat a evidentně zavádějící fotografie? ..... Parkování v kosmonosech totiž není žádný problém (dlouhodobé), JEDINÝ problém je krátkodobé přes den u servisního centra.

A jen tak na okraj - Bože nás chraň před koncepcemi... To bude stejná hovadina jako přednosti zprava v kopci (ještě že nebydlím u takové křižovatky abych nemusel dýchat prach z brzdových destiček, spojky, zplodiny navíc a poslouchat rozjezdy), retardéry z čoček místo klasických prahů (poškozujicí nápravy příčnými silami), nesouměrné křížovatky (zřejmě tedy dvě křižovatky těsně za sebou a tedy s právem přednosti rychlejšího) atd.
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Středa, 14 Srpen 2019 23:55
Jak jsem psal - situaci u Hypši neznám, ale přiznávám, že když jsem to parkoviště viděl na seznamu, byl jsem překvapený. Jestli je to preventivní opatření, protože by se tam jinak přesunula auta z lokalit, kde budou automaty netuším. Jinak automaty nechválím (jen jsem popsal situaci, kterou by automat vyřešil a pak obecně konverzujeme o parkování v K) ani nekritizuji z jednoho prostého důvodu - nevím jak budou nastavené a je ZÁSADNÍ rozdíl, jestli automat bude v režimu "za každých 15 minut 20 Kč", "prvních 30 minut zdarma" nebo "prvních 12 hodin zdarma" - což by ze zmiňovaného parkoviště u Hypši udělalo odstavné parkoviště zmíněné panem Odnohou bez toho, aby tam např. cizinec bydlící na ubytovně v MB odložil na měsíc auto do doby, než pojede na víkend domů. Plus vidím výhodu parkovacích automatů v tom, že lze jejich nastavení flexibilně upravovat. A dál už je to o komunikaci OBČANÉ - VEDENÍ MĚSTA, protože tu přeci nemáme diktaturu a tak se nemusíme bát ozvat, nebo se podepsat v diskuzi. Wink
P napsal(a) v Středa, 14 Srpen 2019 09:30
No tak si ten parkomat ke svému parkovišti dejte. V Diku, Autolakách i naproti v Generali budou nadšeni, protože tím přijdou o všechny zákazníky co přijedou autem. Nebo když vám jde tolik o ty byty, tak si dejte automaty tam, kde jsou byty (na spočtení bytových lokalit v Kosmonosech vám ty cirkulárkový prsty budou taky stačit) a neobtěžujte s nima u Hypši - jsem tu několikrát denně v průběhu dopoledne, odpoledne i večera ve všední den i o víkendu, takže garantuji že tu problém v žádném případě není.....
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Neděle, 11 Srpen 2019 10:48
Slovo VRAK jsem měl v uvozovkách a ano majitel mohl mít problém, ale nebál bych se vsadit na to, že pravděpodobnější je, že to měl na háku. Na druhou stranu nikde není psáno, že na parkovišti v centru města nemůže na několik měsíců odložit auto, žádný zákon neporušil, takže... tohle je věc, kterou by parkovací automat vyřešil - když vám budou naskakovat peníze, budete vzniklou situaci řešit. Neházím celé Kosmonosy do jednoho pytle, ale na trendu NÁRŮST POČTU AUT & KONSTANTNÍ POČET PARKOVACÍCH MÍST se asi shodneme. Ono stačí málo - do ulice, kde je parkování v pohodě se do dvou bytů po seniorech nastěhují mladé rodiny a v tu chvíli vznikne potřeba parkování pro další 4 auta a to už může být problém. Situaci na parkovišti u Hypši nechci hodnotit - dostanu se tam večer nebo o víkendu a to asi není čas, kdy by parkoviště praskalo ve švech. Je to pár měsíců (žádné parkování se tehdy ještě neřešilo) co jsem šel se psem večer Tesařskou a Františka Opolského a řekl si, že přijet k někomu návštěva, tak nemá kde zaparkovat, takže si nemyslím, že by parkování byl problém jedné specifické lokality. Jinak pokud jde nejen o parkovací automaty, ale obecně asi není cesta brečet ex post tady v diskuzi, na FB nebo u piva, ale aktivně komunikovat s vedením města. Ale kolik lidí myslíte že chodí na jednání zastupitelstva? Kdyby chodilo jen 1 % Kosmonosáků (i to je statisticky vzato bída), tak tam máte 50 lidí. V reálu vám budou stačit prsty na jedné ruce, i pokud pracujete často s cirkulárkou a nejste moc šikovný. Smile Sám mám máslo na hlavě, ale budiž mi malou omluvou, že jsem v té době ještě v práci.
P napsal(a) v Sobota, 10 Srpen 2019 19:36
No, je mi líto, ale definice vraku je celkem jasně daná. Každý má práh někde jinde, já mohu považovat za vrak auto po záruce, vy zase něco jiného. A nezapoměňte, že majitel pouze mohl mít problém. Stalo se i kolegovi, že ho odvezla z práce sanitka a nedostal se k autu skoro 6 měsíců (infarkt). V Hradištské ulici mícháte ale hrušky s jabkama. Tam problém je a je to i misto s rezervackou - zrejme to o kterem mluvite. Ale tato lokalita je velmi specifická úměrně specifickym "provozovnám". .... jo aha, tady vraky občas bejvaj, to asi myslíte, no jo, "specifická provozovna", no. Nesmíte házet celé kosmonosy do jednoho pytle s jednou "specifickou" lokalitou. Nevím o tom, že by byl problém u Dika, občas se tam zastavím, parkuji vždy prakticky u dvěří. Bude to jen o tech pár metrech v horní půlce tohohle parkoviště. Navíc jak tomu pomůže parkovací automat u Hypši.
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Sobota, 10 Srpen 2019 10:54
Auto v dezolátním stavu, které stojí několik měsíců na místě a má vypuštěné pneumatiky za "vrak" považuji.

Parkování v K není problém? Vím o případu, kdy se pán rozhodl raději platit za vyhrazené stání (klidná postranní ulice, parkují jen rezidenti), než řešit kde zaparkovat. Říct mu to někdo před patnácti lety, tak bude poslán do místního ústavu. Smile A to po takových případech nepátrám, tohle vím jen proto, že bydlí nedaleko. Také můžete obejít provozovny v Hradišťské ulici a udělat anketu na téma, jestli je nebo není parkování problém. Wink
 
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Pátek, 09 Srpen 2019 11:03
Parkování je nejen v Kosmonosy Hills Smile ožehavé téma, ale situace, kdy byl na parkovišti v centru města několik měsíců de facto vrak auta také není ideální.
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Pátek, 09 Srpen 2019 21:41
Vyjádření pana radního Boubína na FB jsem nečetl, protože jsem před lety profily firem a organizací, které by správně měly být FB stránky a ne se tvářit jako soukromé profily osob smazal a nové si nepřidávám.

Vrak - auto mělo SPZ, neunikaly z něj provozní kapaliny, takže manévrovací prostor asi nebyl moc velký, i když cílené opakované čištění ulice a s tím související požadavek na její vyklizení by situaci pravděpodobně vyřešilo. Šlo by i omezit maximální dobu parkování např. na 24 hodin, ale tím zase omezíte rezidenty.

Teď nenapíšu nic nového - kde rodina dříve měla jedno nebo žádné auto má dnes dvě nebo víc, jezdit autobusem se nám moc nechce, pěšky už vůbec ne, takže dokud se nestane realitou to, že ráno při vystupování z auta mu řekneme "Teď jeď domů a cestou se zastav v myčce.", bude parkování problém a nikdo ho nevyřeší ke spokojenosti všech. Obzvlášť tady, kde když si dáte ráno inzerát PRONAJMU K BYDLENÍ PSÍ BOUDU, tak máte před polednem zájemce. Zmíněná Rekola nic moc nevyřeší - pokud se dramaticky nezvedne jejich počet. Už teď si lidé stěžují, že jsou přes den u Česany a chybí v centru. Plus problémy s vandalismem. Takže sázet na to, že každé ráno bude čekat deset kol na parkovišti u Hypši je mimo. Pokud jde o to vyfotit dvě na stojanu a dát na městský web, aby bylo vidět jaké jsme cool a eko město, tak to by se povést mohlo. Smile A záchytné parkoviště samo o sobě - tipuji, že se systém bude během provozu ladit, takže to tak třeba dopadne.
David Odnoha napsal(a) v Pátek, 09 Srpen 2019 11:20
Souhlasím, ale to se přeci dá vyřešit relativně rychle a úplně to asi nesouvisí s údajně chystanou celkovou koncepcí parkování ve městě (viz.vyjádření pana radního Boubína na FB Naše Kosmonosy).
 
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.