AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Z dění ve městě Ke kosmonoským reáliím a zastupitelstvu 30. 6. 2021

Ke kosmonoským reáliím a zastupitelstvu 30. 6. 2021

Email Tisk PDF

Ukazuje se, že více 2 měsíce je doba až až pro zrekapitulování reálií města Kosmonosy. A jako zastupitel města mám přímo povinnost informovat a uvádět některé věci na pravou míru. Je to zejména proto, že vládnoucí garnitura ví, že musí beze zbytku ovládat informační pole v Kosmonosech (o kterém jsem zde psal minule). Tedy postoupila dál a narodily se nám kosmonoské podcasty, jež visí na YOU TUBE, viz např. podcast č. 3 se starostou E. Masarčíkem – https://www.youtube.com/watch?v=6vT5FEIElM8. Další podcast byl  natočen s šéfem SK Kosmonosy Petrem Bernardem a je trochu záhadou, proč je tento podcast opsán do posledního čísla Kosmonoského zpravodaje. Asi, aby se popsalo trochu více papíru. Ale vážně, nevím, že by zastupitelstvo, či rada města rozhodla, že město bude tyto podcasty zabezpečovat, či spoluorganizovat. Stálo by za to se podívat z které kapitoly rozpočtu je toto hrazeno. Je celá řada událostí či rozhodnutí rady města, které by chtělo komentovat, ale není zde na to prostor. A co na závěr úvodního slova: Jak vidíme některé věci kolem sebe? K smíchu je třeba snaha Systému kolem strany, pod taktovkou toho člověka s podměrečným vzděláním. Když krachl Milion chvilek, tak jsme vytvořili Přísahu a průzkumové agentury vč. mainstreamu nám usilovně natloukají do hlavy, že tuto stranu má smysl volit, že už má 5%. Tak uvidíme, jestli voliči této straně dají cca 200 tis. hlasů, aby se dostala do PSP ČR.

A co k zastupitelstvu, které bude konat ve středu 30. 6. 2021. Snad to nebude trvat téměř tři hodiny jako minule, kde se už napodruhé projednávala nemohoucí situace kolem kontrolního výboru, a v chaotické volbě předsedy výboru nebyl zvolen nikdo. A to si k tomu vedení radnice přizvalo ještě členy stávajícího kontrolního výboru. Po volbě bylo sděleno, že se záležitost bude řešit příště. Je tedy s podivem, že žádný materiál k volbě předsedy a členů kontrolního výboru (protože nový předseda si bude chtít naformátovat výbor podle svého) není na jednání zastupitelstva předložen. Z dalších materiálů stojí jistě za prostudování schválení závěrečného účtu města Kosmonosy za rok 2020 – viz úřední deska města Kosmonosy https://www.kosmonosy.cz/?page_id=76 . Zájemce se mj. dozví kam rozpočty měst tendují. A před schvalováním závěrečného účtu budeme schvalovat účetní závěrku města Kosmonosy za rok 2020. Škoda, že také nevisí na úřední desce. Třeba v oddíle Pohledávky a závazky bychom našli pohledávku města Kosmonosy ve výši 621 tis. Kč za budovu Šmaku. Celá pohledávka je však v luftu. Aspoň budeme do budoucna vědět, jak máme s těmito lidmi (a těmi kteří jsou na ně napojeni) jednat.

Ing. Kar. Blecha                                                                                                                                                      

zastupitel města Kosmonosy

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
karel Blecha napsal(a) v Pátek, 09 Červenec 2021 07:25
Jsem rád pane Petr, že reagujete. A rozhodně mi nejste trnem v oku. Vstoupil jste do komunální politiky ať si to připouštíte či ne. Komunální politika je v Kosmonosích až dosud velmi útlocitná, město sedí na hromadě peněz a vůbec o nic nejde.
To všechno se bude do budoucna velmi měnit. A starosta E. Masarčík začíná některé procesy v Kosmonosích ještě navíc urychlovat - viz závěr (od 1h:09 min.) posledního MZ ze dne 30.6.21
K věci a popořádku k Vašim citacím:
Takže máte např. usnesení Rady města Kosmonosy nejpozději z cca března t.r., že můžete používat v úvodu každého podcastu na YOU TUBE název města a výrok " Kosmonoské podcasty vám přináší město Kosmonosy..."? Ten březen je důležitý, protože po tomto termínu (kdy Vám to někdo na městě povolil) jste si ve své režiii pořídil techniku. A podcast č.1 je s datumem 9. 5. 2021. Hosty si zvete dle svého uvážení. Příště si pozvete třeba uvolněného či neuvolněného starostu Bendla z Benátek nad Jiz. (s pěti tituly) a před volbami do PSP ČR 8.- 9. října uděláte skrytou propagandu nějakému kandidátovi z té či oné kandidátí listiny? Vskutku zvláštní způsoby. Ale podle hesla "kosmonosák snese fšecko".
A určitě děkuji za upřímnost a včasné sdělení, že od nového roku nebudete již redaktorem Kosmonoské zpravodaje a přikládáte mi zásadní vliv na toto Vaše rozhodnutí.

Ing. Kar. Blecha
zastupitel
města Kosmonosy
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Pátek, 09 Červenec 2021 22:08
Pane Blecho pletete se. Politika v Kosmonosích není útlocitná. Není to tak dlouho, co byly přestřelky např. mezi Masarčíkem a Odnohou na denním pořádku. Akce HALY D+D také neprobíhala úplně sluníčkově. Ale pořád nevidím důvod, proč kritizovat takovým způsobem práci redaktora, i když pokud ho vykolejí kritika jednoho člověka (navíc když dotyčný kritizuje vše Laughing ), je něco špatně. A vůbec je škoda, že maříte čas takovými trivialitami jako jsou "blbý podcasty" a nesoustředíte se na důležité věci, abychom se vyvarovali akcí typu Šmak, kde se za cenu hotelu v Harrachově postavila hospoda s penzionem, aby se po letech prodala za cenu rodinného domu. Tedy pokud to byla hospoda, protože z "byla budova zralá na velkou rekonstrukci v řádech desitek milionů hlavně do všech vnitřních technologií" to spíš vypadá na CERN. Laughing

Nebo když jste proti sportovní hale, tak by nebylo od věci věnovat čas a energii vymyšlení alternativního řešení. Co třeba koupit americký školní bus a vozit děti do boleslavských tělocvičen? Smile Zpátky na zem - jako prostý občan na to sobecky kašlu, ale jako zastupitel bych zastupoval zájmy spoluobčanů a pozastavil se nad plánovaným počtem parkovacích míst u sportovní haly a volnočasového areálu PharmDr. Eduarda Masarčíka. Možná to bude nějak ošetřeno. Ale pokud ne, tak sice chápu záměr KDYŽ TAM UDĚLÁME MALÉ PARKOVIŠTĚ, TAK LIDÉ PŘÍJDOU PĚŠKY NEBO MHD, ale nevím, jestli tato strategie ve městě, kde je auto kult a kde pěšky chodí jen Alžbětko a jeho parta, bude fungovat. Jestli pravděpodobnější scénář nebude ten, že obyvatelé přilehlých ulic při návratu z nedělního výletu zjistí, že jim někdo blokuje vrata.
 
Pavel Petr napsal(a) v Středa, 07 Červenec 2021 14:58
Jen bych chtěl reagovat, protože panu Blechovi jsem asi trnem v oku a uvést na pravou míru informace ohledně Kosmonoských podcastů. Jsou čistě v mé režii. Pan Ing. Blecha by si měl před zveřejněním informací je také ověřit, což se ani jednou při už dvojnásobné kritice mé osoby ještě nestalo. Městu jsem nabídl možnost, že se tak mohou jmenovat, protože je natáčíme v Kosmonosích. Jsem navíc kosmonoský rodák a snažím se podcasty město propagovat. A reklamu zdarma na banneru a při každých podcastech snad nemusí zastupitelstvo schvalovat…
Sám jsem do nich investoval nemalé prostředky na nákup dvou kamer i mikrofonu a odpovídajícího počítače. Vyrábí se v mé režii a těší mě, že si našli své odběratele. Nevidím vůbec důvod, proč by se pak zajímavé rozhovory nemohly objevit ve Zpravodaji.
Hosty si pak zvu podle svého uvážení. Vůbec nezáleží na městu. HOSTY SI VYBÁRÁM SÁM. NIKDO Z MĚSTA MI DO VÝBĚRU NEMLUVÍ. Jedno vím ale jistě – jednoho hosta bych tam nepozval určitě. Tušíte pane inženýre Blecho koho? A víte proč? Jedná se totiž o pohodová a nekonfliktní setkání s lidmi, kterých si vážím… Město navíc, kvůli vám, bude asi od nového roku shánět nového redaktora. Nemám opravdu za potřebí každý měsíc od vás číst nějakou kritiku. Tak se můžete přihlásit, ať taky vy popíšete nějaký papír. Kritizovat je jednoduché. Ale zkusil jste si někdy vydávat noviny v době, kdy se nekoná kvůli pandemii žádná akce? A to celý rok? No nic, třeba od roku 2022 budete mít příležitost ukázat, jak se mají noviny dělat. Budu se těšit.
Edmir Dizdarevič napsal(a) v Středa, 07 Červenec 2021 19:57
Neházejte flintu do žita a neberte si ktitiku pana Blechy osobně, je to takový místní folklór. Laughing Nemá rád rozhovory, OK, ale když už má potřebu to veřejně komentovat, mohl by to udělat slušně.
 
Karel Blecha napsal(a) v Čtvrtek, 01 Červenec 2021 09:14
K jednání MZ 30. 6. 21 od 18:00hod.
Při schvalování programu se opatrně snažil Ing. Jiří Müller zasunout na jednání otázku volby předsedy kontrolního výboru. Vedení radnice, jakkoli nepředpokládalo, že se otázka vůbec bude řešit. Ani jako neodkladný jsme k tomu žádný materiál na stůl nedostali. Bod volby předsedy kontrolního výboru byl nakonec zařazen a v závěru jednání byl Ing. Jiří Müller zvolen předsedou Kontrolního výboru města Kosmonosy. Dále body programu byly svižně schvalovány. A u bodu č. 33 – schválení účetní závěrky města navázal místostarosta Petr Boubín na svůj příspěvek níže na tomto webu, kde mne obvinil ze lži ohledně pohledávky města „za budovu Šmaku“ Velmi důrazně jsem byl požádán, abych provedl opravu a vysvětlení tohoto svého výroku, což tak tímto činím:
Není to poprvé, kdy místostarosta Petr Boubín používá tyto praktiky. Vytáhne určitou moji nepřesnost v textu a účelově ji překroutí a po jeho výroku „Kupní cena za prodej Šmaku byla zaplacena do poslední koruny….“ následuje obvinění ze lži. Jako člen minulého zastupitelstva ví, že Šmak byl zpeněžen formou veřejné dobrovolné dražby a cena dosažená vydražením samozřejmě byla uhrazena – to ví snad každý. Je trapas, že jako právník používá při dražbě pojem kupní cena. S pohledávkou města „za budovu Šmaku“ je to tedy prozaicky tak, že nájemce p. Karel Štěpánek neuhradil v dávných dobách nájemné 621 tis. Kč a potom převedl firmu na JUDr. Igora Gubku. Tolik tedy hovoří účetní závěrka města. Omlouvám se za nepřesnosti v úvodním příspěvku . Nechtěl jsem původně vláčet na tomto webu jméno našeho spoluobčana Karla Štěpánka - roč. 1945. Místostarosta Petr Boubín se o to zasadil.
Při dalších bodech jednání bylo zmíněno, že se předpokládá veřejné projednání územního plánu v září tohoto roku a na jižní Moravu město Kosmonosy pošle do tří vesnic 105 tis. Kč. Cca v 19:05 přišla tradiční Informace starosty jejíž závěrečná část byla věnována mému působení v Hor. Stakorách a velmi detailně byla z jeho strany projednávána otázka manželů Benešových čp. 60. Jde o to, že v současné době, kdy je rozkopána vesnice kvůli výstavbě splaškové kanalizace a i obnově vodovodních řadů si řada spoluobčanů realizuje navíc přípojky ke svým prolukám, aby se to za pár let nemuselo rozkopávat. Některým spoluobčanům, kteří se na mne obrátí, tak poradím, u koho si mohou objednat projekt vč. stavebního povolení, atd. To proběhlo i vůči manž. Benešovým. Bohužel p. Jiří Beneš v neděli dne 27. 6. 21 začal realizovat vodovodní přípojku vlastními silami a v tu dobu neměl příslušná povolení (uzavírka místní komunikace, výkopové povolení, atd.) Situace se řešila v pondělí. Na místě byla městská policie, pí. Jelínková z MěÚ. Nebudu zabíhat do podrobností. Když jsem se dozvěděl, že hrozí to, že paní, která zaiišťovala všechna povolení k projektu přípojky nedostane zaplaceno, tak jsem u manželů Benešových 29. 6. 21 odpoledne na dvoře naléhal, aby částku uhradili, protože jsem cítil za situaci odpovědnost. Po emotivním rozhovoru, kdy jsme se nedostali k žádnému závěru jsem jejich nemovitost opustil. Toto vše s ještě většími detaily si poslechnete ve zvukovém záznamu. A že prý u mého vystupování plakaly na dvoře malé děti, samozřejmě tam žádné děti nebyly. Proč se rozepisuji tak podrobně? Protože klíčový je závěr, který starosta udělal a to v tom smyslu, že situaci bude asi řešit správní orgán. Přeloženo do češtiny to znamená: Blecha půjde na přestupek…. a dostane pokutu. A o to přeci jde. Abychom už na tomto webu přestali otravovat.

A co na závěr: Naše alternativa velmi vadí… blíží se volby,. Patří uznání a poděkování p. Davidu Odnohovi, že tento web provozuje a je simultánně provozován i na FB, kde dosud jakkoli neexistuji, ačkoli jsem žádán, abych si tam zřídil profil. Je ke cti naší radnice, že je na webu města e-mail spojení na nás zastupitele (v minulém období tam byl zveřejněny i naše mobily). To zdaleka není samozřejmostí, podívejte se na weby některých radnic. Vážím si všech řadových spoluobčanů, kteří se zde pod svým jménem vyjadřují. Máte-li zájem můžete se na mne emailem obrátit o doplňující či vysvětlující informace. To platí i pro ty, kteří z různých důvodů zde vystupují pod pseudonymem. Slibuji, že jejich anonymitu zachovám.

Ing. Karel Blecha zastupitel města
Kosmonosy
Jan Fidler napsal(a) v Čtvrtek, 01 Červenec 2021 11:44
Pane Blecha, je jasne, ze jste trnem v oku hodne lidem. Jste prakticky jediny aktivni opozicni politik, navic vyuzivate medium, ktere neni pod kontrolou radnice a to se nelibi. Pan Odnoha zaslouzi pochvalu, ze je spravcem/provozovatelem tohoto webu, jinak by se prispevovatele museli dozadovat u pana redaktora Zpravodaje a otazka kdo plati pana redaktora?

Doufejme, ze se pristi volebni obdobi stane pan Odnoha zastupitelem, zaslouzi si to.

Pokud tento prispevek cte nekdo kdo je v kontaktu s panem redaktorem, zkuste ho pozadat, at si obcas precte nejake noviny a zjisti, ze neni treba pouzivat tituly u jmen, nikde je neuvidi. Uz snad vsichni v Kosmonosech ty tituly po tech letech znaji. Je to Kosmonoske specifikum. Laughing
Jinak uroven Zpravodaje se zlepsila, za to pochvala. Clanky jsou vesmes ctive.

Jan
 
Lukas Prochazka napsal(a) v Čtvrtek, 01 Červenec 2021 08:39
Dekuji pane Boubine za opdoved. Tu pohledavku jsem ani tak nemel na mysli ale neprijde Vam udesne jak to se Smakem dopadlo?

Vazne si myslite ze byl ten stav tak mizerny? Vzdyt budova nebyla nejak extra zchatrala/stara. Myslel jsem osud zamku pokud ve bude pod Altamirou stavet skola, mozna vyuzit zamek jako domov duchodcu ale rezie tam bude udesna.

Nevite na meste jestli Dedek slozil zbrane nebo porad bojuje o stavbu hal?

Diky

LP
Petr Boubín napsal(a) v Čtvrtek, 01 Červenec 2021 08:54
Dobrý den, z mého pohledu byl Smak problém už od začátku. Město nemá mít penzion a hospodu za X desítek milionů. A když už ji má tak se musí o nemovitost řádně starat. Což se bohužel nedělo. V okamžiku kdy se Smak zavřel protože odešel nájemce, tak byla budova zralá na velkou rekonstrukci v řádech desitek milionů hlavně do všech vnitřních technologií. A s tím, že zase jsme u toho, že město není provozovatel těchto zařízení.

Zamek dokud není možnost dotace na novou školu zůstává školou. Pokud by se někdy stalo, že se začne stavět nová škola bude se muset řešit co se zámkem. Samozřejmě nějaké úvahy jsou, ale vše jsou jen teorie.

Co se týče hal směrem na stakorskou tak tam je vše staženo.
 
Petr Boubín napsal(a) v Středa, 30 Červen 2021 15:02
Dobrý den všem, uvedu na pravou míru lživé tvrzení pana Blechy ohledně pohledávky 621tis. za budovu Šmaku a jeho komentář, že příště bude vědět jak s těmi lidmi do budoucna jednat /zjevně se mu stýská po normalizačních časech, nebo nevím jak si mám jeho výhrůžky vyložit..../.

Takže když pan Blecha pročítal účetní závěrku, tak moc dobře ví, že se jedná o pohledávku, která je dávno odepsaná a jedna se o dlužné nájemné za prvním nájemcem Šmaku. Tato pohledávka byla promlčena již před mnoha lety. Proč nebyla vymáhána v době, kdy promlčená nebyla je dotaz na tehdejší představitelé města. A další věc je, že s touto pohledávkou už účetní závěrku pan Blecha schvaloval již 7x. Protože je tam celou dobu a taky byl u toho když byla vysvětlována.

Kupní cena za prodej Šmaku byla zaplacena do poslední koruny, což pana Blecha taky moc dobře ví.

Takže zcela vědomě na těchto stránkách lže a myslím, že tímto se hodně přiblížil trestnému činu pomluvy. A jak rád píše - poslechněte si zvukový záznam.
Lukas Prochazka napsal(a) v Úterý, 24 Srpen 2021 07:36
Otazka pro Karla Stepanka.

Necitite ani trochu zodpovednost za realizaci predrazene stavby? Nemel jste v umyslu stavbu realizovat a pote se cela zalezitost zasmodrchala? Neznam detaily a z niceho Vas neobvinuji, jen se ptam.
Pokud stavba stala pres 50 mil. - neznam cisla, jen odhad, mozna byla castka vyssi a prodala se za necelych 10 mil. tak to je zalostne nakladani s obecnim majetkem ale to neni Vase vina.

Dekuji a hezky den

LP
Karel Štěpánek napsal(a) v Pátek, 20 Srpen 2021 15:28
Rád bych reagoval na vaši poznámku ohledně nezaplaceného dluhu za nájem Městu. Co mne k tomu vede: Když se otevíral Šmak, tehdejší vedení Města mi slíbilo, že za měsíc provozu zaplatím nájemné 100 000 Kč. Nájem byl nasazen velkoryse, aby to ve volbách vypadalo velkoryse a po volbách se udělá audit a bude jasno, kolik provoz vydělává. Pan starosta Šíl vyhrál, ale bohužel z funkce odstoupil. Nové vedení radnice bylo jiného názoru, přestože jsem žádal o audit písemně. Se zastoupením Města jsem se nedohodl ani o auditu ani o výši nájemného. Zastoupení Města si našlo nového schopného podnikatele a určilo mu nájemné 40 tisíc Kč. Nechtěl jsem mladému podnikateli bránit v podnikání , provozovnu jsem mu předal během jednoho dne. Spotřebu energie jsem uhradil ke dni předání. V Mladé Boleslavi jsem opustil velkou provozovnu a celé vybavení převezl do Šmaku. Dokoupil jsem vybavení pro provozování ubytovacích služeb. S novým nájemcem jsem se dohodl, že mu veškeré toto vybavení v hodnotě cca 1 milionu Kč přenechám za 500 tis., na které mi podepsal směnku bez protestu, kterou neuhradil. Další problém byl, že při stavbě Šmaku byly elektroměr a plynoměr psané na moji firmu. Při kolaudaci se stavební dozor nedohodl se stavební firmou o vyrovnání za spotřebované energie ve výši cca 200 tis. Kč.
Po všech těchto problémech jsem se na radu stavebního dozoru rozhodl firmu prodat. Přispělo k tomu i trestní oznámení ze strany Města a tragedie v rodině. Nerad na tu dobu vzpomínám, jen zdůrazňuji, že provozovnu jsem předal kompletně vybavenou a provozuschopnou a nemám pocit, že bych byl něco dlužen.
Karel Štěpánek
Lukas Prochazka napsal(a) v Čtvrtek, 01 Červenec 2021 11:33
ohledne toho Smaku preci nemuze byt 20 let po realizaci tak dezolatni stav. Suma za kterou to mesto prodalo nebude stacit ani na opravu Lipy c.10.

sousedni Mlada Boleslav postupuje v obracenem gardu, za 56 mil. koupila Venec a Kosmonosy za 9 mil. umoznily vybudovani krasne ubytovny v centru mesta, o zadny hotel se nejedna.

A je otazka jak moc ta drazba byla komunikovana v mediich a portalech, jestli to nahodou nebylo jen par dnu vyveseno aby se moc lidi neprihlasilo.

muzete prosim nastinit alternativu vyuziti zamku?

Dekuji

LP
 
Lukas Prochazka napsal(a) v Pondělí, 28 Červen 2021 15:38
Zajimavy postreh ohledne Smaku, je to obrovsky tunel na finance a byl prodan za smesnou cenu.. Jeste ze je provozovan jako hotel jak kolikrat ne jen pan starosta zminil. Krasny hotel bez recepce a s krasne zasvinenym parcikem. Ostuda a vysmech.

Ohledne financi se jede plnou rychlosti proti zdi, snad to za par let dluhova brzda vse vyresi. Pristi zastupitelstvo bude mit vyluxovany ucet. Uz jen Lipy c.10 jako rozcvicka a pak ceka konsele bolehlav a to Zamek, tam uz to bude chtit opravdu zabrat. Udrzovat a najit vyuziti bude na metal ale ten se ted resit nebude, do voleb jsou dve esa - hala a biotop, o nicem moc jinem se mluvit nebude.

Laughing
Petr Boubín napsal(a) v Středa, 30 Červen 2021 15:07
Ano, vlastně máte pravdu. Šmak byl obrovský tunel na městské peníze. Dodnes někteří, kteří jsou pod ním podepsání sedí v zastupitelstvu. Prodejní cena je asi věc názoru. Byla dražba, nikdo nenabídne víc a ten barák byl v hroznem stavu. Opět problém minulých vedení, když byla zanedbána údržba.

V zámku je za poslední roky proinvestovano téměř 100milionu Kč a podle vyjádření znalců je budova v dobré kondici. Využití je a dlouho bude na školu, takže toto je myslím vyřešeno.
 
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.