Brzo po ránu na zastávce Pod Oborou zarachotil bagr. Za ním se postupně seřadilo několik nákladních aut a další posily čekaly v záloze na konci obce. Bagrista začal postupně ukrajovat spodní vrstvu původního podloží vozovky. Tatry se střídaly jedna za druhou a odvážely vybagrovaný materiál. Netrvalo dlouho a uprostřed ulice zůstal hluboký žlab, který bylo nutno ještě upravit pro zajištění obslužnosti vybagrované části ulice. Bagr pak vystřídaly stavební stroje pro úpravu terénu a válec připravil podloží pro další etapu rekonstrukce.
Na autobusové zastávce se též pilně pracuje a pracovníci pečlivě pokládají zcela nové obrubníky.
Také plynaři už ukončili připojování nemovitostí na nově položené plynové potrubí a uvolnili další část vozovky pro následné práce.
Petr Tichý
I u nás v Kosmourkově máme školu na zámku. Starostku paní Daňkovou trápilo, že na chodbách je nepořádek a květiny na nádvoří chřadnou. Naštěstí našla rychlé řešení. Novým školníkem se stal pan Ryšavý. S jeho manželkou paní Ryšavou jí pojilo dávné přátelství. Zlé jazyky říkaly, že podivné obchody a dvojí fakturace ve firmě kde oba pracovali. Ale přece jim nebudeme věřit. Paní Ryšavá má malou firmičku, na drobné práce všeho druhu. A protože paní starostce ležela škola velice na srdci rozhodla se jednat. Jednou z povinností školníka pana Ryšavého bylo sice uklízet v areálu školy a zalévat květiny. Ale jistota je jistota Najala paní firmu paní Ryšavé aby uklízela na zámku a zalévala květiny. Ta se skutečně snažila , některý den zalévala až deset hodin denně. Ale znáte to děti jsou nepořádné, učitelé si stále něco vymýšlejí a hlavně přes dojemnou péči květiny chřadly a chřadly. Jistota je jistota ,řekla si paní Daňková a zadala úklid a zalévání květin ještě jednou panu Ryšavému. A tak naše město vesele platilo tu samou práci hned třikrát. Když se ozvali rebelové jako mastičkářka paní Markytánová paní starostka nelenila. Paní Ryšavou přijala jako zaměstnance města. Pan Ryšavý mezitím ochořel a musel funkci školníka opustit. Ve škole uklízí a kytky zalévá nová školnice. Paní starostka vše vyřešila elegantně. Přece nenechá své kamarády na holičkách. Pan Ryšavý dál na smlouvu s městem zalévá kytky a uklízí . Zámek máme uklizený jako nikdy a ty květiny na dvoře, hotová botanická zahrada ! A město ušetřilo, teď to samé platíme jen dvakrát ! Paní Ryšavá dostala městský byt, za ten ve škole. Ten školnický musel její manžel opustit , přes dojemnou snahu paní starostky a další spřízněné duše , paní Kárové . A hlavně město vzkvétá. Všichni jsme poznali jak se paní Ryšavá stará o čistotu a úklid. Před obecním úřadem už neleželo měsíc lejno jako předtím . Stačilo když šťouravá radní paní Mrkvičková lejno vyfotila a poslala ten krásný obrázek našim konšelům . A hle stačil týden a lejno zmizlo. Chcíplá krysa ležela před úřadem dokonce jen čtyři dny !
A všichni občané ocenili jak paní Ryšavá zatočila s plevelem v ulicích. Nejdřív jej nechala vyrůst do výše pasu a teprve potom ho zahubila postřikem, aby všichni viděli jak se stará.
Post skriptum: Ještě že se to vše děje jen v Kosmourkově